معرفی نقاط گردشگری و دیدنی استان گیلان :

استان گیلان یکی از زیباترین و سرسبز ترین استان های شمالی کشور است که تمام جاذبه های طبیعی نظیر جنگل، دریا،مناطق کوهستانی، رودخانه های خروشان و... را در خود جای داده است. استان گیلان همواره به یکی از پربازدیدترین شهرهای شمالی شناخته می شود و هرساله جمعیت انبوهی از طبیعت دوستان به این منطقه خوش آب و هوا سفر می کنند تا از مکان های که دیدن آن روح انسان را جلا می بخشد، غافل نمانند. همسایگی این استان با دریای مازندران در شمال و رشته کوهای البرز در جنوب، باعث ایجاد جاذبه های گردشگری بسیاری در این منطقه گشته است. استان گیلان به عنوان دهمین استان پر جمعیت و بیست و هشتمین استان پهناور کشور شناخته می شود که وسعت آن ۱۴۷۱۱ کیلومتر مربع برآورد شده است. طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، جمعیت این استان ۲٫۵۳۰٫۶۹۶ نفر تخمین زده شده است که در ۱۶ شهرستان آن از جمله رشت، آستارا، املش، آستانه اشرفیه، بندر انزلی، تالش، رودبار، رضوانشهر، سیاهکل، رودسر، شفت، فومن، صومعه سرا، لنگرود، لاهیجان و ماسال پراکنده شده اند. مرتفع ترین نقطه گیلان قله سماموس با ارتفاع تقریبی ۳۶۸۰ متر از سطح دریاست که در شهرستان رودسر واقع شده است.

 

معرفی مناطق دیدنی و گردشگری استان گیلان:

استان گیلان با این همه زیبایی و سرسبزی دارای نقاط گردشگری کاملا بکر و زیبایی می باشد که در ادامه قصد داریم توضیح مختصری از این مناطق را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

 

آبشار لونک | زیباترین آبشار استان گیلان:

وجود آبشار ها در مناطق مختلفی از استان گیلان، این مناطق را به یکی از جاذبه های طبیعی و زیبایی تبدیل کرده است. صدای برخورد آب با صخره و آب و هوای خنک اطراف موجب حسی غیر قابل وصف در انسان می شود. آبشار لونک یکی از آبشار های زیبا و دیدنی استان گیلان است که در منطقه جنگلی سیاهکل و در جاده سیاهکل به دیلمان و در فاصله ۲۵ کیلومتری از این شهر قرار گرفته است.

نتیجه تصویری برای آبشار لونک

 

آبشار میلاش:

آبشار میلاش یکی از بزرگ‌ ترین و زیباترین آبشار های مناطق اشکورات رودسر است که در یک کیلومتری غرب روستای میلاش و در مسیر رودخانه میلاش قرار گرفته است. آبشار میلاش به ارتفاع تقریبی ۲۵ و عرض ۸ متر با شیبی حدودا ۸۵ درجه به سمت پایین سرازیر می شود. (روستای میلاش در ۳۰ کیلومتری بخش رحیم آباد و ۴۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان رودسر واقع شده است و از روستاهای دهستان اشکور سفلی می باشد.)

 

آبشار میلاش