استان بوشهر | هفدهمین استان بزرگ کشور از لحاظ مساحت

استان بوشهر به وسعت ۲۷٬۶۵۳ کیلومتر مربع یکی از استان های جنوبی کشور می باشد و همانند یک شبه جزیره‎ی کوچک است، که از سه طرف به خلیج فارس محدود شده و از طرف دیگر، توسط رشته کوه‎ های زاگرس محصور شده ‎است. همچنین طبق آخرین تقسیم بندی مناطق شهری و روستایی، استان بوشهر دارای ۱۰ شهرستان، ۲۴ بخش و ۴۶ دهستان و شامل ۳۷ شهر و حدود ۹۱۰ آبادی می‌باشد.بندر نوشهر یکی از شهر های بسیار مهم و مرکز بوشهر می باشد، همچنین قابل ذکر است که این استان بندر نشین جمعیتی معادل با ۱۱۶۳۴۰۰ نفر دارد.

 

معرفی جاذبه های گردشگری و توریستی استان بوشهر:

استان بوشهر به دلیل برخورداری از سواحل بسیار زیبا و مناطق تاریخی، گردشگری و تفریحی بسیار هیجان انگیز، تبدیل به یکی از نقاط خاص و توریست پذیر شده است. در این مقاله قصد داریم نگاهی به مناظر دیدین و تفریح این استان بسیار زیبا بیاندازیم، پس اگر قصد سفر به بوشهر را دارید با گردش لاینز همراه شوید تا جاذبه های آن را معرفی کنیم.

 

گورستان شغاب:

گورستان شغاب در جنوب شهر بوشهر است. در این قبرستان اسکلت اموات در داخل خمره‌های بزرگ و کوچک نخودی رنگ مدفون شده‌اند که روی برخی از خمره‌ها نوشته‌ای نیز نقش بسته‌ است.

 

کاخ بردک سیاه:

کاخ بردک سیاه کاخ زمستانی داریوش اول در عصر هخامنشی بوده که در ۱۲ کیلومتری برازجان، بین نخلستان‌های روستای درودگاه قرار دارد. این کاخ بعد از کاخ کوروش بنا شده است.

 

پارک ملی نایبند:

منطقه حفاظت‌شده نایبند در استان بوشهر که نقطه اتصال کوه‌های عسلویه به دریای خلیج فارس است، با داشتن پوشش گیاهی مناسب و حیات وحش متنوع جلوه‌ای زیبا از طبیعت کوه و دریا را در سواحل آبی و خشکی خلیج فارس به وجود آورده است.

 

عمارت گلشن:

عمارت گلشن یکی دیگر از دیدنی‌های دوره‌ی قاجار در شهر بوشهر است که در خیابان ساحلی، محله‌ی بهبهانی قرار دارد. این عمارت فقط ۱۰ متر از دریا فاصله دارد.