استان مازندران | یکی از استان های شمالی کشور:

استان مازندران از استان های سرسبز و بسیار دیدنی شمال کشور می باشد که در این مقاله توسط گردش لاینز قصد داریم تا نقاط دیدنی و تفریحی این منطقه را به شما عزیزان معرفی کنیم. بر اساس آخرین تقسیمات كشوری این استان در حال حاضر با مركزیت شهر ساری، دارای ۱۶ شهرستان به نام‌های آمل، بابل، بابلسر، بهشهر،تنكابن، چالوس، رامسر، سوادكوه، قائم‌شهر، محمودآباد، نكا، نور، نوشهر، جویبار و گلوگاه است.

 

معرفی مناطق دیدنی و تفریحی استان مازندران:

 

روستای نوا:

روستای نوا با زیبایی کم نظیر و مردم محجوب و دوست داشتنی‌اش یکی از برترین مقصدهای گردشگری روستایی در استان مازندران بوده و با آسمان صاف و لاجوردی‌اش، یکی از پنجاه رصدگاه برتر در ایران محسوب می‌شود و محل مناسبی برای برگزاری تورهای آسمان نگری یا آستروتوریسم است.

 

تله کابین نمک آبرود:

تله‌کابین نمک‌آبرود كه در جنوب شرقی شهرک نمک آبرود واقع شده، امكان صعود به بالای قله زيبای مدوبن را فراهم می‌كند. قله مدوبن، با داشتن امكانات پذيرایی مسافرين و همچنين اختلاف دمای حدود ۱۰ درجه سانتيگراد نسبت به پای‌كوه در ماههای گرم سال، فضای دلنشين و خاطره انگيزی را برای گردشگران خواهد داشت.

 

روستای جواهرده:

روستای جواهرده از ۳ ناحیه به کوه‌های بلند قامت البرز متصل است. آب و هوای روستای جواهرده در فصل‌های بهار و تابستان دلنشین و خنک است و همیشه مردم زیادی برای گردش به این منطقه سفر می‌کنند

 

آبشار آب پری:

آبشار آب‌پری در منطقه آب‌پری مازندران قرار دراد. آب‌‌پری یا «آب‌پری رویان» منطقه‌ای گردشگری و خوش آب‌وهوایی است که در آنجا درخت‌ها از هم فاصله‌ی کمی دارند و بیشتر مناطق جنگل بکر و دست نخورده مانده است.