استان گلستان | یکی از تاریخی‌ترین استان‌های ایران :

استان گلستان به مرکز گرگان، یکی از سرسبز ترین و زیباترین استان های شمالی کشور می باشد که تا سال 1376 بخشی از استان مازندران بود، تا این که به یک استانی کاملا مجزا و به نام استان گلستان در آمد. جمعیت استان گلستان بر اساس آخرین سرشماری انجام شده در سال ۱۳۹۰ بالغ بر ۱٬۷۷۷٬۰۱۴ نفر است که از این تعداد 51 درصد شهرنشین و 49 درصد روستانشین می‌ باشند. استان گلستان با مساحتی معادل با ۲۰٬۳۶۷ کیلومتر مربع توانسته است زیبایی های بسیار زیادی را در خود جای دهد که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. لطفا با گردش لاینز همراه باشید.

 

معرفی مناطق گردشگری و تفریحی استان گلستان:

مناطق گردشگری و تفریحی استان گیلان، یکی از عوامل بسیار موثر در اقتصاد این استان را برعهده دارد و به دلیل برخورداری از طبیعتی بسیار زیبا و مکان های تاریخی خاص، هرساله شاهد پذیرایی این استان از توریستان و گردشگران داخلی و خارجی هستیم. در ادامه به معرفی برخی از مناطق این استان زیبا می پردازیم.

 

۱- گنبد قابوس:

«گنبد قابوس» با گنبد کابوس بلندترین برج تمام آجری جهان محسوب می‌شود، این برج بر فراز تپه‌ای خاکی که نزدیک به ۱۵ متر از زمین بلندتر است قرار دارد. ارتفاع بنا به همراه پی آن نیز ۷۲ متر است.

گنبد قابوس | وادیرو

 

۲- آبشار کبودوال:

درست در جنوب شهر علی آباد کتول و در عمق جنگل‌های انبوه از درختان سر به فلک کشیده، آبشاری زیبا و رویایی به نام «کبودوال» قرار دارد.

آبشار کبودوال | وادیرو

 

۳- جنگل النگدره:

در نزدیکی شهر زیبای گرگان و درست در جنوب غربی این شهر جنگلی باشکوه و زیبا به نام «النگدره» وجود دارد.

جنگل النگدره | وادیرو

 

۴- آبشار رنگو:

در میان جنگل سرسبز و روح‌نواز رنگو، آبشاری زیبا به همین نام قرار دارد که هر چه از جذابیت و زیبایی آن بگوییم کم است.

آبشار رنگو | وادیرو

 

۵- ناهارخوران:

اگر به دنبال یکی از جنگل‌های جذاب استان گلستان می‌گردید، «جنگل نهارخوران» را از دست ندهید، زیرا قدمت این پارک جذاب به دوران ژوراسیک باز‌می‌گردد.

ناهارخوران | وادیرو