استان اردبیل | شهری کهن در صنعت گردشگری:

استان اردبیل در شمال غربی کشور با مساحتی به وسعت ۱۷۹۵۳ کیلومتر مربع (حدوداً ۱٫۰۹ درصد از مساحت کل کشور) قرار گرفته است. استان اردبیل به دلیل آب و هوای بسیار مناسبی که در فصول بهار و تابستان و همچنین به دلیل وجود چشمه های آب گرم طبیعی، به یکی از مقاصد خاص گردشگری تبدیل شده است. با گردش لاینز همراه باشید تا به معرفی و بررسی مناطق دیدنی استان اردبیل بپردازیم.

 

معرفی مناطق دیدنی و تاریخی اردبیل:

 

بازار تاریخی اردبیل:

بازار تاریخی اردبیل یادگاری از دوران صفویه است که در زمان حکومت شاه طهماسب اول رونق بسیاری داشته است. این بازار از راسته اصلی بازار، راسته قیصریه، علافان، راسته پیرعبدالملک، بازار زرگران، سراجان، پارچه فروشان، کفاشان، مسگران، چاقوسازان و آهنگران تشکیل شده بوده است. 

بازار تاریخی اردبیل

 

پل‌های تاریخی:

در اردبیل با توجه به وجود رودخانه‌ های متعدد و گذرگاهی بودن بر سر راه جاده ابریشم، پل‌ های تاریخی متعددی دارد. پل هفت چشمه در دوران صفویه روی رودخانه بالیقلو چای احداث شده و در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

پل هفت چشمه

 

پیکره سنگی بابا داوود عنبران:

پیکره سنگی بابا داوود در شهر عنبران در ۴۰ کیلومتری اردبیل قرار دارد. ارتفاع این مجسمه سنگی حدود ۲۰ متر است که به شکل چهره انسانی است که به رو به نگاه می‌کند. این مجمسه را شبیه به مجسمه ابوالهول مصر می‌دانند.

پیکره سنگی بابا داوود عنبران

 

پیست اسکی روی چمن جنگل فندق‌ لوی نمین:

پیست اسکی روی چمن جنگل فندق‌لوی نمین در منطقه‌ای کوهستانی و در نزدیکی اردبیل، با ارتفاع ۱۷۰۰ متر از سطح دریا قرار دارد. اولین دوره مسابقات اسکی روی چمن در سال ۱۳۹۲ در این پیست برگزار شد.

پیست اسکی روی چمن جنگل فندق‌لوی نمین

 

دریاچه شورابیل:

دریاچه شورابیل از جاذبه‌های طبیعی اردبیل است که قدمت آن بیش از دریاچه ارومیه است. این دریاچه در داخل شهر اردبیل در خیابان دانشگاه قرار دارد و دارای امکانات تفریحی، ورزشی و فرهنگی بسیاری است.

دریاچه شورابیل