استان تهران | پایتخت ایران:

استان تهران پایتخت ایران بوده و مساحت آن به ۱۲٬۹۸۱ کیلومتر مربع می رسد که جمعیت آن طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱۳٬۲۶۷٬۶۳۷ نفر بوده‌است که ۱۲٬۴۵۲٬۲۳۰ در نقاط شهری و ۸۱۴٬۶۹۸ در نقاط روستایی ساکن هستند که این آمار نشان دهنده ۱۷/۵ درصد جمعیت کل کشور است. از معروف ترین شهر های استان تهران می توان به: شهرستان اسلامشهر ، شهرستان بهارستان، شهرستان پاکدشت، شهرستان پردیس، شهرستان پیشوا، شهرستان دماوند، شهرستان رباط‌کریم، شهرستان ری، شهرستان شمیرانات، شهرستان شهریار، شهرستان قرچک و... اشاره کرد. در این مقاله با گردش لاینز همراه باشید تا به معرفی نقاط دیدنی و تفریحی استان تهران بپردازیم.

 

مناطق دیدنی و تفریحی استان تهران:

 

1- کاخ گلستان

کاخ گلستان از زیباترین و قدیمی‌‌ ترین مجموعه‌ های تاریخی تهران، شاهکاری به جا مانده از دوره قاجار و ترکیبی از هنر زیبای ایرانی و معماری الهام گرفته از غرب است.

 

2- باغ پرندگان

باغ پرندگان در شرق شهر تهران و در جنگل لویزان واقع شده و زیستگاه بسیاری از پرندگان است که با مسیر های پیچ در پیچ طراحی شده در باغ، شما را به بازدید از انواع مختلف پرندگان هدایت می‌ کند.

نتیجه تصویری برای باغ پرندگان تهران

 

3 دریاچه خلیج فارس

دریاچه چیتگر در غرب تهران، مجموعه تفریحی متفاوتی در شهر تهران است که محیطی زیبا و دلنشین با چشم‌اندازی عالی دارد. قایق‌سواری، سرسره پرواز، هرم هیجان و سافاری پارک وحشت از تفریحات این محوطه دریاچه است.

دریاچه خلیج فارس

 

4- پل طبیعت و پل ابریشم

پل طبیعت و پل ابریشم، بر بلندی اتوبان‌ های مدرس و همت واقع شده اند که پارک‌ های طالقانی، آب و آتش و نوروز در مجموعه عباس‌آباد را به هم متصل می کند.

نتیجه تصویری برای پل طبیعت و پل ابریشم