معرفی جاذبه های گردشگری شیراز:

شهر شیراز یکی از کلان شهر های ایران بوده که در استان فارس واقع گردیده است که جمعیتی معادل با ۱٬۵۶۵٬۵۷۲ نفر دارد. شیراز پس از تهران و تبریز به عنوان سومین استان پر جمعیت کشور محسوب می شود و به دلیل وجود برخی از جاذبه های طبیعی و توریستی به عنوان یک شهر گردشگری و زیبا شناخته می شود. در ادامه با گردش لاینز همراه باشید تا به بررسی و معرفی جاذبه های گردشگری شیراز بپردازیم و شما را بیشتر با آثار دیدنی و تفریحی این منطقه آشنا سازیم.

 

تخت جمشید:

تخت جمشید، پایتخت آیینی امپراتوری هخامنشی بود که در زمان داریوش اول بنا گردید. این اثر تاریخی به نام های پارسه و پرسپولیس نیز شناخته می شود و شکوه و عظمت خاصی را به نمایش گذاشته است.

10 جای دیدنی شیراز در تابستان

 

پاسارگاد:

پاسارگاد نخستین پایتخت امپراتوری هخامنشی بود که به فرمان کوروش دوم احداث گردید. این اثر نمونه ای برجسته از هنر و معماری سلطنتی هخامنشی و گواهی بی بدیل از تمدن پارسی است که تا به امروز پابرجا مانده است. مقبره کوروش بزرگ یکی از مهم ترین قسمت های پاسارگاد است که تقریبا سالم می باشد و به جز آن، کاخ بار عام، مقبره کمبوجیه، تل تخت، کاخ بار اختصاصی، کاروانسرای مظفری، هم جزء آثار باستانی موجود در پاسارگاد به شمار می آیند.

10 جای دیدنی شیراز در تابستان

 

باغ ارم:

باغ ارم یکی از ۹ باغ ایرانی می باشد که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و از مشهور ترین و باسابقه ترین باغ ها در ایران به شمار می رود. این باغ علاوه بر اینکه دارای ارزش معماری تاریخی است با فضای دل انگیز خود می تواند برای لحظاتی شما را از دنیای پر همهمه ی شهر دور کند و با آب و آسمان و درختان آشتی دهد.

10 جای دیدنی شیراز در تابستان

 

شاه چراغ:

شاه چراغ یکی از مهم ترین زیارتگاه های ایران است که با معماری زیبا و فضای معنوی خود لحظاتی سرشار از آرامش را برایتان رقم می زند و شما را محو زیبایی های خود می کند. این زیارتگاه مدفن سید امیر، برادر امام رضا (ع) است که مورد احترام بسیاری از مردم می باشد.

10 جای دیدنی شیراز در تابستان

 

بازار تاریخی وکیل:

خرید سوغات برای عزیزانی که به هنگام سفر از آنها دور می شویم یکی از آداب سفر ما ایرانیان است. قدم به شیراز که بگذارید سراسر آن پر است از مغازه های رنگارنگی که به شما سوغاتی های خوشمزه و صنایع دستی این شهر را پیشنهاد می دهند. اما برای آنکه به بهترین آنها دست پیدا کنید به بازار تاریخی وکیل بروید و در کنار تجربه ی یک خرید خوب، از دیدن جلوه های معماری و تاریخی آن نیز لذت ببرید.

10 جای دیدنی شیراز در تابستان