معرفی جاذبه های گردشگری زاهدان:

زاهدان به عنوان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده و یکی از کلان شهر های ایران است. در زمان های گذشته این شهر را دزآب می نامیدند، اما از زمان رضا شاه به بعد تغییر نام داد و به زاهدان معروف شد. با گردش لاینز همراه باشید تا به معرفی جاذبه های گردشگری زاهدان بپردازیم و بیشتر شما را با این شهر زیبا و دیدنی آشنا سازیم.

 

موزه منطقه‌ای جنوب شرق ایران:

موزه زاهدان یکی از بزرگ‌ ترین موزه‌ های بزرگ تاریخی، فرهنگی و هنری منطقه‌ای در جنوب شرق ایران است. در این موزه آثار باستانی استان، پوشش محلی استان، غذاهای محلی استان و گونه‌ های جانوران استان به نمایش گذاشته شده است.

دیدنی های زاهدان

 

موزه پست و ارتباطات زاهدان:

این بنا علاوه بر فعالیت اصلی خود به‌عنوان اداره پست و تلگراف در سال ۱۳۳۸ با نصب اولین فرستنده رادیویی یک کیلو واتی، با تهیه و ارسال برنامه‌هایی به زبان‌های سیستانی و بلوچی به‌عنوان مرکز و ایستگاه رادیویی جنوب شرق فعالیت می‌کرد و در سال ۱۳۴۲ با ارتقا و نصب فرستنده صد کیلو واتی در آن، برنامه‌های رادیویی تهیه شده در این محل به زبان اردو و هندی برای کشورهای شبه قاره هند (افغانستان، پاکستان و هندوستان) نیز پخش می‌شده است.

دیدنی های زاهدان

 

تالاب هامون:

هامون پوزک در استان سیستان و بلوچستان و کشور افغانستان واقع است. هامون پوزک تالابی فصلی در مرز استان سیستان و بلوچستان و افغانستان است. مساحت کل این هامون حدود ۱۶۰۰ کیلومتر مربع است که از این مساحت ۳۵۰ کیلومتر مربع داخل کشور ایران و بقیه متعلق به کشور افغانستان است. 

هامون