معرفی جاذبه های گردشگری بندرعباس:

شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان است که در نواحی جنوبی کشور قرار گرفته است. بندرعباس به عنوان بزرگترین بندر ایران شناخته شده است که همواره ترانزیت های بسیار بالایی از بنادر شهید رجایی و باهنر صورت می گیرد. در این مقاله با گردش لاینز همراه باشید تا به بررسی و معرفی جاذبه های گردشگری بندرعباس بپردازیم.

 

مسجد جامع دلگشا:

در نبش بلوار طالقانی محله ای وجود دارد که به نام محله دلگشا شناخته می شود. مسجد دلگشا نیز در همین محله و در خیابان ساحلی بندرعباس قرار دارد. ساختمان قدیمی مسجد دلگشا در سال ۱۷۵ ه.ق ساخته شده و در سال ۱۳۵۴ شمسی، بیشتر قسمت های آن به جز بخشی از شبستان، بازسازی شده است.

نتیجه تصویری برای مسجد جامع دلگشا

 

قلعه فین

یکی دیگر از جاذبه های بندرعباس قلعه فین می باشد که در بخش فین، روی تپه ای مرتفع قرار گرفته است. باستان شناسان معتقدند که این قلعه در اواسط زمان ورود اسلام به ایران احداث شده است و احتمالا کاربرد نظامی و حفاظتی داشته است. با اینکه در زلزله سال ۱۳۸۶، قلعه فین تخریب شد اما هنوز هم جزو آثار دیدنی بندرعباس محسوب می شود.

نتیجه تصویری برای قلعه فین

 

صید مشتا

یک نوع ماهیگیری در بندرعباس وجود دارد که به آن مُشتا می گویند. صید مشتا از جاذبه های بندرعباس است که می توانید در سفر به آن به تماشایش بپردازید. برای این نوع صید نیاز است که ماهیگیر زمان جزر و مد را بداند، چوب هایی در ساحل بگذارد و یک تور ماهیگیری به آن وصل کند. به این صورت زمانی که آب بالا می آید، ماهی و آبزیان به داخل آن می روند و با پایین آمدن آب، صید آن ها صورت می گیرد.

نتیجه تصویری برای صید مشتا

 

برکه های باران

این اسم زیبا به آب انبارهایی اختصاص داده شده که در خیابان ۲۲ بهمن شهر بندرعباس قرار گرفته اند. ۵ آب انبار در فضای وسیعی در این منطقه دیده می شوند که گنبدهای آن ها شاخصه های اصلی شان محسوب می شوند. این آب انبارها در فضای موزه خلیج فارس هستند که البته دو موردشان بیرون از این محدوده قرار گرفته اند.

نتیجه تصویری برای برکه های باران