معرفی جاذبه های گردشگری سنندج:

سنندج مرکز استان کردستان بوده و در غرب ایران واقع شده است. این شهر بر اساس جمعیت بیست و سومین استان پرجمعیت ایران نامیده شده که دارای مناطق دیدنی و تفریحی بسیار زیبایی می باشد. در این مقاله با گردش لاینز همراه باشید تا به بررسی و معرفی جاذبه های گردشگری سنندج بپردازیم و شما را با نقاط دیدنی و زیبای آن آشنا سازیم.

 

۱. مسجد جامع سنندج

یکی از بناهای کهن شهرستان سنندج، «مسجد جامع» این شهر است که با توجه به اسناد موجود، به نظر می‌رسد، ساخت آن در دوران قاجاریه و به فرمان والی کردستان «امان‌ الله خان»، انجام شده است.

 

سنندج کجا بریم

 

۲. عمارت آصف‌ خان وزیری (خانه کرد)

در مرکز شهر سنندج، یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی قرار دارد که به «عمارت آصف‌خان وزیری»، شهرت یافته است. این بنای کهن در دوران صفویه احداث شده و در دوره‌هایی همچون قاجاریه و پهلوی اول، بخش‌هایی به آن افزوده شد.

 

سنندج کجا بریم

 

۳. حمام خان

قطعا یکی از زیباترین بناهای تاریخی باقی‌مانده در شهرستان سنندج، عمارتی است که به «حمام خان»، شهرت دارد. این بنا در بافت قدیمی و هسته‌ی مرکزی سنندج قرار گرفته است.

 

سنندج کجا بریم

 

۴. عمارت خسروآباد

«عمارت خسرو‌آباد»، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری در شهرستان سنندج است که به قطعیت نمی‌توان تاریخ احداث ساختمان اولیه‌ و باغ آن را بیان کرد.

 

سنندج کجا بریم

 

۵. مجموعه تفریحی پارک آبیدر

«مجموعه تفریحی پارک آبیدر» که با نام «پارک کوهستانی آبیدر» نیز شهرت یافته است، درواقع معروف‌ترین و محبوب‌ترین تفرجگاه‌ موجود در شهرستان سنندج است که در قسمت غرب و در بین کوه‌های آبیدر جای گرفته است.

 

سنندج کجا بریم