معرفی جاذبه های گردشگری خرم آباد:

خرم آباد مرکز استان لرستان و بزرگترین شهر لرنشین ایران است که جمعیتی معادل با ۳۷۳٬۴۱۶ نفر دارد. در این مقاله از گردش لاینز قصد داریم به بررسی و معرفی جاذبه های گردشگری خرم اباد بپردازیم و شما را با نقاط دیدنی و تفریحی این منطقه اشنا سازیم. لطفا با ما همراه باشید.

 

آسیاب گبری

آسیاب گبری در جنوب شهر خرم‌آباد در محله‌ای به نام «حسین آباد» قرار گرفته و یکی از جاذبه‌های گردشگری غرب کشور محسوب می‌شود. بنای این آسیاب با استفاده از سنگ‌های تیشه خورده و قلوه سنگ همراه با ملات ساروج به صورت مکعب مستطیل طراحی شده است.

آسیاب گبری خرم آباد

 

حمام گپ خرم آباد:

حمام تاریخی گپ یادگاری به جای مانده از دوران حکومت صفویان است که در مجاورت میدان گپ در مرکز شهر خرم‌آباد قرار گرفته است. تزئینات زیبا و گچ‌ بری‌های دیدنی این بنا هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند.

حمام گپ خرم آباد

 

سنگ نبشته خرم آباد

سنگ‌ نبشته خرم‌آباد کتیبه‌ای به خط کوفی بر تکه سنگی بزرگ به ارتفاع سه و نیم متر است که قدمت آن به دوران سلجوقیان می‌رسد. این سنگ‌نبشته در شرق شهر در خیابان شریعتی قرار گرفته که در گویش محلی به آن «برد نوشته» نیز می‌گویند.

سنگ نبشته خرم آباد

 

آبشار گریت

آبشار گریت در یکی از خوش آب و هواترین و سرسبزترین نقاط خرم‌آباد در میان انبوهی از درختان بلوط، زالزالک و مو با ارتفاع ۱۵ متر قرار گرفته است و از جمله جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استان  استان لرستان به شمار می‌رود.

 

آبشار گریت خرم آباد