معرفی جاذبه های گردشگری بروجرد:

بروجرد دومین شهر پرجمعیت استان لرستان است که دارای مناطق بسیار زیبا و دیدنی ای می باشد. در این مقاله از گردش لاینز، قصد داریم تا شما را با جاذبه های گردشگری بروجرد اشنا سازیم، لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

تپه قرق:

تپه قرق، تپه‌ای تاریخی است و یکی از کهن‌ترین آثار باستانی شهر بروجرد به شمار می‌آید. این تپه تاریخی در روستای قرق جای گرفته و به همین دلیل با این نام شناخته می‌شود.

 

تپه قرق

 

ارگ بروجرد:

ارگ بروجرد از دیگر آثار تاریخی بروجرد است که درواقع یک تاسیسات و سیستم آب‌رسانی بسیار قدیمی سفالی است که اخیرا و طی گودبرداری ساختمانی به‌طور کاملا اتفاقی در این شهر کشف شده است.

 

ارگ بروجرد

 

گلدشت:

گلدشت از نقاط درختی و سرسبز بروجرد و از جمله تفرجگاه‌های این شهر است که بیشتر گردشگران و مسافران با ویژگی‌های طبیعی آن آشنایی کاملی دارند. گلدشت درواقع یک دره و جلگه وسیع در دامنه کوه‌های سر به فلک کشیده زاگرس است که محدوده آن از غرب تپه چغا آغاز و تا کپرگه ادامه دارد.

 

گلدشت

 

مجموعه تفریحی بوستان فدک:

مجموعه تفریحی بوستان فدک یک پارک شهری در جنوب‌غربی بروجرد در انتهای خیابان فاطمی و ابتدای جاده گلدشت است که مشرف به تپه تفریحی چغا قرار دارد. در این بوستان سه دریاچه متصل به یکدیگر ساخته شده‌اند که از آب آن‌ها از رود گلرود تغذیه می‌شود.

 

مجموعه تفریحی بوستان فدک

 

موزه اسناد مردم شناسی بروجرد:

سازه موزه اسناد مردم‌شناسی بروجرد، بنایی تاریخی است که با نام «خانه حاج آقا کمال‌الدین نبوی طباطبایی» یا خانه فرهنگ سابق در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

 

موزه مردم شناسی بروجرد